• images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-0042-1-1-1.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-0049-1.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-1497_edited-1.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-1695.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-carnavalstijd-013.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-alg-nov08-050.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-013.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-030.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-098.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-106.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-131.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-137.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-170.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-216.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-220.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-366.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-369.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-401.jpg
  • images/heemhuys/algemeen/heemhuys-rozemarijn-413.jpg

Heemhuys Het Kleine Volkje

 

De kinderen van Heemhuys Het Kleine Volkje hebben een heuse eigen geheime tuin: ommuurd en eindeloos ver doorlopend, een stadstuin vol ontdekkingsmogelijkheden. De kinderen kunnen hier spelen, schommelen en taartjes bakken in de zandbak. Het prachtige monumentale pand van leidster Boukje Spoel-Parry en haar familie, waar deze tuin toe behoort, staat in het centrum van Vlaardingen. ‘In onze tuin bouwen we aan een moestuin en naast in de zandbak spelen en schommelen, kunnen kinderen er fietsen, hoepelen of ballen, er is ruimte genoeg.’ En wil Boukje de ommuurde tuin eens uit, dan is er op loopafstand een speeltuin en een stadspark.

Naast elke dag een frisse neus halen, is er binnen in Heemhuys Het Kleine Volkje veel ruimte binnenshuis om uitgebreid te spelen, met het kabouterhuis waar een kabouterfamilie in woont, met het winkeltje of met de poppen. ‘Ons Heemhuys probeert een zo rijk mogelijke omgeving aan de kinderen aan te bieden om in te spelen. Naast stabiliteit en veiligheid, bieden we de kinderen graag iets extra’s aan, iets kunstzinnigs. Ten slotte “hebben we de wereld niet van onze ouders geërfd, maar hebben we haar te leen van onze kinderen,” zoals een uitspraak van de Wederdopers luidt. De kinderen verdienen het, dat we hen zoveel mogelijk ervaringen laten beleven die hen voeden.’ Dit doet Heemhuys Het Kleine Volkje door het gebruik van natuurlijke materialen, door samen te zingen, met bijenwas mooie dingen te kneden, maar ook door tekenen met bijenwaskrijt, muziek maken met kleine eenvoudige instrumentjes en het gezamenlijk vieren van de jaarfeesten.

 

In Heemhuys Het Kleine Volkje laat Boukje zich mede inspireren door de ideeën uit het boek “Mag ik ook?” van Henny de Gans, over huishoudelijke en ambachtelijke werkjes. ‘Omdat ik geloof in de heilzame invloed hiervan op jonge kinderen.’
De naam ‘Het Kleine Volkje’ roept de gezelligheid op die in dit Heemhuys te vinden is. Deze term van Marten Toonder, die er zijn verzonnen dwergenvolkje mee aanduidde, komt ook terug in het Grimm-sprookje “De geschenken van het Kleine Volkje”. Een naam, passend bij een geheime ommuurde tuin.

 

Heemhuys Het Kleine Volkje biedt plek aan maximaal zes kinderen tussen nul en vier jaar oud. Voor meer informatie en kennismaking kunt u contact opnemen met Boukje Spoel-Parry: 06- 15044510. Mailen kan ook: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.

 

Register kinderopvang: gastouderopvang: 881447444
Pedagogisch bevoegd: Pabo met ervaring in speciaal onderwijs en nascholing in de Vrijeschoolpedagogiek.
Heemhuys status: in opleiding
Heemhuys geaccrediteerd nvt
Openingsdagen: maandag t/m donderdag
Vakantiesluiting 2012: week 29,30 en 52